Znam da će biti bolje, bit će barem nekog reda, jer takva nam je povijest od nekad.
Ako bude još lošije, ne znam kako ćemo! – rekla je Ksenija Majer.
U novinama su samo reklame koje te potiču da obavezno glasaš za! Nisam našao ništa na temelju čega bih se mogao opredijeliti. To je kao da u dućanu prodaju lošu čokoladu; ako napraviš dobar marketing, prodat ćeš ju! Tako izgleda i ovo što nam sada serviraju u tisku! Mislim da je država previše zaglibila pa ni ne možemo odustati! I da hoćemo reći NE, ne smijemo! Ja nikada ne bih ušao u EU Imamo tako velike resurse da bi nas oni molili da im prodamo naš kulen i sir!
Mi da dignemo zid oko nas, imamo za sebe svega dovoljno! Bogom smo dana zemlja! Imamo more, šume, zemlju, vodu, naftu! Ja bih gloginje jeo pet godina kad bih znao da će poslije toga biti kako treba! Nismo složni, prodali smo se i sad smo toliko dužni da ni ne možemo odustati od ulaska u EU! - rekao je patriotski nastrojeni najslavniji stanar Big Brother kuće Saša Tkalčević.
Mislim da će tako moja djeca imati veće mogućnosti za školovanje. Možda ću zaraditi još jednu penziju! - kaže optimistična Ljerka Tasić.
Bjelovar info medij
› gospodarstvo › upozorenje_zbog_opasnosti_od_izbijanja_pozhara_na_otvorenom_prostoru
|
| 01.04. 2010. | Upozorenje zbog opasnosti od izbijanja požara na otvorenom prostoru |
Prije početka spaljivanja površinu na kojoj se vrši spaljivanje treba izolirati od ostalih površina odoravanjem ili na drugi pogodni način. Zabranjeno je spaljivanje za vjetrovita vremena, a za vrijeme spaljivanja potrebna je stalna nazočnost izvršioca spaljivanja sve do potpunog završetka procesa gorenja.
Upravo zbog nekontroliranog spaljivanja biljnog i drugog gorivog otpada, u posljednje vrijeme već smo evidentirali veći broj požara na otvorenim prostorima. Prijašnjih godina smo zabilježili požare na šumskim kompleksima i gospodarskim objektima sa velikom materijalnom štetom.
Uvjeti i način spaljivanja biljnog i drugog gorivog otpada na otvorenom prostoru je regulirano županijskom Odlukom.
Sukladno istoj odluci o namjeri spaljivanja potrebno je obavijestiti Vatrogasne postrojbe ili Vatrogasne udruge koje su određene kao nosioci zaštite od požara na području lokalne samouprave.
Istom odlukom propisane su i novčane kazne od 300 do 2000 kuna, ukoliko se spaljivanje ne vrši kontrolirano i na propisan način.
Ako uslijed istog spaljivanja nastane požar koji bi imao kao posljedicu veću materijalnu štetu ili opasnost za ljudske živote, isto je podložno visokim novčanim i zatvorskim kaznama, pa i kaznenoj odgovornosti.
Stoga apeliramo na građane da se pridržavaju navedenog u ovom upozorenju, kako ne bi dolazilo do neželjenih posljedica.
Naruči super foto monografiju Bjelovarsko-bilogorske županije, tvrdi uvez, 360 stranica, 235x335, 700! fotografija...
|
|
![]() |
26.01.2011 | 15:03 Živi i radi u Bjelovaru, a slava mu nije udarila u glavu.… |
Najčitanije
Najkomentiranije
Regionalna razvojna agencija BBŽ
Vijesti iz gospodarstva- kako zvuče pravi mariachi?
- kakvog su okusa prave tortilje?
- vole li Meksikanci doista puno spavati?
- jesu li meksičke papričice doista ljute kako se priča?
- arheologija Meksika.
Dođite na Studijski odjel Knjižnice. Saznajte sve to i još mnogo više!
Dječje igraonice i kreativne radionice (subotom od 10:00 do 12:00 sati ) – voditeljice učiteljice razredne nastaveProslave rođendana (u dogovoru s animatoricama)
Dječji forum „Hrabrice“ - voditeljice učiteljice razredne nastave (subotom 9:00 – 10:00 sati)
Adresa: Masarykova 8, Bjelovar (zgrada gdje se nalazi Obiteljski centar, 1. Kat, 0912543201)
| Trenutno posjetitelja: 26 |
| Najviše odjednom: 73 |
| Dana: 23/05/2011 |
![]() |
|
![]() |










