Riječ građana
Đurđa Adlešić nakon izlaska iz Vlade
NEĆU ZAVRŠITI NA ZAVODU ZA ZAPOŠLJAVANJE

Na otvorenju bjelovarske magentske rezonance pojavila se i, još uvijek, potpredsjednica Vlade Đurđa Adlešić, o čijoj se budućnosti ovih dana dosta nagađa u medijima.
Bjelovar info medijOsim povratka u Sabor spominje se i savjetničko mjesto u uredu predsjednika Josipovića, no Adlešić na sve to poručuje da ona nije socijalni slučaj i da ju ne treba negdje "zbrinjavati " te da neće završiti na Zavodu za zapošljavanje. Kaže da će svoj posao odraditi do kraja i da je odluka HSLS-a o izalasku iz koalicije i za nju obvezujuća. O kolegama u Vladi s kojima je surađivala zadnje dvije i pol godine ima samo lijepe riječi. Na pitanje hoće li podržati HDZ-ovu Vladu Đurđa Adlešić odgovara da će podržati dobre odluke, no onu o svojoj budućnosti još nije donijela.
- Prvo idem ne godišnji odmor na kojem godinama nisam bila i onda ću na miru odlučiti što dalje i o tome izvijestiti premijerku Kosor i svoju stranku - zaključila je Đurđa Adlešić.
Kako komentirate izlazak koalicijskog partnera iz koalicije?
Nema se tu više što komentirati, predsjednica Vlade je rekla svoje mišljenje: Gospodin Kosor je bio na odlasku kada je postao predsjednik stranke, jednu odluku i to strašnu donio je nakon godinu dana, a sad će vjerojatno čekati godinu dana da donese drugu odluku.
Bjelovar info medijO spajanju bolnica u Zagrebu i što će odlučiti Zagrebačka skupština ministar Milinović je rekao:
- Da sam ja vlasnik zdravstva u Gradu Zagrebu zapitao bih se kao i svi vi bi li imali 17 ravnatelja, 17 zamjenika, 34 pomoćnika i 162 člana upravnog vijeća. Da je to vaše privatno, sigurno ne bi tako bilo. U nekoliko navrata sam pozvao predsjednika Skupštine Grada Zagreba na radni sastanak u Ministarstvo zdravstva i nije se odazvao. Čuo sam da je danas rasprava u Zagrebačkoj skupštini. Trebali su me pozvati i ja bih objasnio reformu zdravstvenog sustava. Očito su vidjeli da su činjenice na strani Vlade Republike Hrvatske i zato me nisu niti zvali.
Bio sam spreman odgoditi ovaj dolazak i otići na Zagrebačku skupštinu i objasniti sve pojedinosti reforme zdravstva. Ako predsjednik skupštine i zagrebačka skupština misle da treba 17 ravnatelja neka ih sami financiraju.
Svaka županija ima jednu statusnu bolnicu. Grad Zagreb ima ih 17, pa vi sad razmislite. Neki kažu da je to samo 300 milijuna kuna uštede! Ako je to nekome malo, nama nije.
Bjelovar info medij › blog › maskenbal_i_vecer_poezije_u_iv_osnovnoj_shkoli_bjelovar
Bjelovar info medij RSS rubrika blog

Maskenbal i večer poezije u IV. osnovnoj školi Bjelovar

17.02.2010 | 20:18 | komentara 0

Piše: Dejana Kurtović

U IV. osnovnoj školi Bjelovar dana 16. veljače 2010. održan je maskenbal učenika razredne nastave (1.-4. razreda) gdje su učenici sa svojim učiteljima i učiteljicama obukli svoje najbolje kreacije povodom Poklada 2010. Izabrane su najbolje maske, nakon čega su učenici otišli posjetiti Dom za starije i nemoćne u Bjelovaru i obradovali najstariju dob svojim dolaskom.

U petak, 12.veljače 2010., u holu naše škole obilježili smo Valentinovo čitanjem ljubavne poezije i plesom zaljubljenih. Program je počeo u 17:00 sati i trajao do 19:30 sati. Tom su prilikom svoje pjesme pročitali učenici čije su pjesme pobijedile na natječaju za najljepšu ljubavnu pjesmu naše škole. Na natječaj za najljepšu ljubavnu pjesmu našim učiteljicama hrvatskog jezika, koji su ih prosuđivali, stiglo je oko 150 pjesama. Zbog takvog obilja pjesme su grupirane u dvije kategorije. Prvu su sačinjavali pjesme iz pera učenika 5. i 6. razreda, a drugu pjesme učenika 7. i 8. razreda.

Na večeri se čitalo 24 pjesme. Njihovi autori su ih čitali uz instrumentalnu pratnju učenika koji, osim naše, pohađaju i glazbenu školu, a to su:

  • Luka Markovinović – gitara

  • Mario Marinković – gitara

  • Martin Hodalić – harmonika

  • Mihaela Lukčić – tamburica

  • Voditelj večeri je bio učenik 8e razreda Kristian Pintar.

    U skupni 5. i 6. razreda
  • 1. nagrađena pjesma je autora Vibora Fofonjke iz 5b razreda pod nazivom Čekam te

  • 2. nagrađena pjesma je autorice Paule Čatipović iz 6c razreda pod nazivom On i

  • 3. nagrađena pjesma je autorice Klare Pavić iz 6d razreda pod nazivom Ahh, ta ljubav.


  • U skupini 7. i 8. razreda
  • 1. nagrada je pripala Zaljubljenoj pjesmi autorice Jelene Vasić iz 8b razreda

  • 2. nagradu je dobila pjesma Ti učenice 8e razreda Mihaele Buljan, a

  • 3. nagradu pjesma Ljubav učenika 7b razreda Kristijana Orlovića.

  • Nagrađenima je ravnatelj Milijan Bojanović uručio nagrade (knjigu, čokoladu i pohvalnicu), dok su svi ostali autori, koji su sudjelovali u čitanju, dobili čokoladu od psihologinje Ane i pohvalnicu od knjižničarke Dejane.

    Poslije čitanja ljubavne poezije održan je ples uz DJ-a, a to je bio učenik 8a razreda Matej Ferenčević.

    Organizatori večeri:
    Milijan Bojanović, ravnatelj
    Mario Horvat, pedagog
    Jadranka Solar-Šorgić, socijalna radnica
    Dejana Kurtović, knjižničarka
    Ana Sambolek, psihologinja
    Slobodanka Martan, nastavnica hrvatskog jezika
    Željka Kalabek, nastavnica hrvatskog jezika
    Ivana Smolec, nastavnica povijesti
    Danijela Jambrušić, nastavnica engleskog jezika
    Karolina Šteković-Junković, nastavnica engleskog jezika
    Dubravka Đerđ – nastavnica glazbene kulture
    Estera Brletić – nastavnica likovne kulture



    Foto galerija
    Bjelovar info medij Bjelovar info medij Bjelovar info medij


    << Prethodni članak:
    >>Sljedeći članak:
    Vezani članci
    Ključne riječi kao poveznice
     objavi | ispiši | pošalji


    Samo registrirani korisnici mogu komentirati.
    Registrirajte se ovdje BESPLATNO!
    Bjelovarsko-bilogorska županija RRABBŽ Bjelovarski sajam Green Croatia Region Poljoprivredni i tradicijski proizvodi BBŽ Glas koncila Grad Bjelovar