Riječ građana
Valentinovo - dan sretnih i zaljubljenih
Pitate se da li postoji ljubav, vjerujte, uvijek je u nama i uz nas…
Mladi, stari, svi koji su sretno zaljubljeni, svake godine s radošću dočekuju 14. veljače, Dan sv. Valentina, za mlade dan zaljubljenih, a za one malo starije dan kada se sjećaju svih onih godina koje su proveli zajedno, lijepih i tužnih, a oni su ipak tu i zašto ga ne bi proslavili.
Nemojte zaboraviti, iako su teška vremena, stalno smo u nekoj krizi, ljubav uvijek postoji. Da je tako pročitat ćete u našoj anketi, u kojoj na svu sreću još uvijek ima romantičara, zaljubljenih i onih koji vjeruju u Ljubav koja pokreće sve u životu.
Branka Stanić u braku je 30 godina
U braku smo predugo! Ljubav je pokretač svega. Bjelovar info medijDolazi do pojedinih iskušenja tijekom godina, no brak postaje fleksibilniji. Mi ne slavimo Valentinovo, za nas je svaki dan Valentinovo!
Vjekoslava Rezneki, gospođa u godinama, 45 godina u braku
Ljubav je poštovanje, ljubav su djeca i unučad. Bjelovar info medijSad kada smo muž i ja stari, ljubav nam je još veća!
Igor Pavlović, 24 godišnjak, s istom je djevojkom već četiri godine
Ljubav je nešto što me upotpunjuje. Valentinovo? To je dan kao i svaki drugi. No osjećamo se toga dana nešto drugačije. Bjelovar info medijHtjeli smo otići zajedno u neke toplice, no nećemo moći. Ja još studiram, a ona je završila svoj studij. No još se nećemo vjenčati dok i ja ne završim školovanje.
Zdravko Starek: Ljubavi nikada dosta!
Najvažnija je to stvar u životu! U braku sam 32 godine i smatram da je zabluda da ljubav s godinama prođe! Čovjek manje misli na to, ali je ona stalno tu! Bespredmetno je oženiti se bez ljubavi! Ne mogu zamisliti što je ljudima koji se ožene bez ljubavi. Bjelovar info medijKad se dogodi tragedija pa netko ostane sam bez supružnika, onda shvati koliko su razmirice bile bespredmetne. Dan danas mi moja ženica donese kavu u krevet. Može doći neka nova, lijepa k'o bombon, no pitanje je bi li mi ta donijela kavu? Za Valentinovo je moja žena dobila put u Rim bez mene! Jer imam drugu svoju ljubav koju ne mogu napustiti. Svoga psa! Mi smo se, moja žena i ja, posvađali tako da danima nismo razgovarali, ali onda ipak nismo mogli jedno bez drugog. I sada, kada ode u Rim, jedva ću čekati da se vrati!

Bjelovar info medij › aktualno › potpisan_ugovor_sa_javnom_vatrogasnom_postrojbom
Bjelovar info medij RSS rubrika aktualno

27.01.
2012.

Potpisan ugovor sa Javnom vatrogasnom postrojbom

10:38 | Šalje:  | komentara 0
Bjelovar info medij

Bez ugovora o sufinanciranju troškovi gašenja pojedinačnih požara bili bi višestruko veći od sume koju ovako Općine uplaćuju

Ugovor o sufinanciranju troškova Javnoj vatrogasnoj postrojbi u četvrtak su potpisali Antun Korušec, bjelovarski gradonačelnik i načelnici Općina Nova Rača, Severin, Velika Pisanica, Veliko Trojstvo, Veliki Grđevac i Zrinski Topolovac. Riječ je o godišnjem paušalu za pružanje protupožarne zaštite i upućivanje ljudstva i opreme na mjesto intervencije.

Bjelovar info medijGradonačelnik Antun Korušec je okupljenim načelnicima i novinarima prije potpisivanja ugovora rekao da je Vatrogasna zajednica Bjelovarsko-bilogorske županije odustala od financiranja Operativnog vatrogasnog centra u okviru Javne vatrogasne postrojbe Grada Bjelovara.
Bjelovar info medij
Gradonačelnik Antun Korušec

- Ubrzo se pokazalo da je zbog novog ustroja smanjena učinkovitost vatrogasnih intervencija Javne vatrogasne postrojbe izvan područja Grada Bjelovara te je 2010. potpisan godišnji ugovor kojim se propisuje godišnji paušalni iznos koji svaka Općina treba platiti Javnoj vatrogasnoj postrojbi Grada Bjelovara – rekao je Antun Korušec, bjelovarski gradonačelnik te je ujedno potpisao sporazum s Hrvatskom gorskom službom spašavanja, Stanicom Bjelovar o zajedničkom interesu djelovanja za područje Grada Bjelovara.
Bjelovar info medij
- Osim 20.000,00 kn za rad ove službe, Grad Bjelovar je osigurao i prostor u Masarykovoj ulici pod vrlo povoljnim uvjetima od 3,5 kn po četvornom metru korištenog prostora, a osiguravamo i automobil za prijevoz. Gradsko vijeće će ovoj službi osigurati i pravo građenja kako bi ostvarili mogućnost kandidature na projektima fondova – rekao je Antun Korušec.

Voditelj Hrvatske gorske službe spašavanja, Stanice Bjelovar Mario Varga rekao je da ove godine služba u Bjelovaru slavi tri godine, a već ima pet spasitelja i četiri pripravnika.
Bjelovar info medij
Mario Varga, voditelj Hrvatske gorske službe spašavanja, Stanice Bjelovar

- Zaduženi smo za Bjelovarsko-bilogorsku i Koprivničko-Križevačku županiju, a po potrebi sudjelujemo u akcijama u cijeloj Hrvatskoj. Tako smo bili uključeni i u potragu za Antonijom Bilić. Ove smo godine u Bjelovaru imali dvije akcije traženja, dvije akcije osiguranja planinarskog pohoda i jednu akciju osiguranja utrke – rekao je Mario Varga.
Bjelovar info medij
Javna vatrogasna postrojba je prošle, 2011. godine izvršila 169 vatrogasnih intervencija u Bjelovaru, četrnaest u Velikom Trojstvu, po deset u Rovišću, Novoj Rači i Kapeli, četiri u Velikoj Pisanici, tri u Velikom Grđevcu, dva u Severinu i jedan u Ivanskoj.

Prema riječima Milana Fučkora, najviše se intervencija izvrši u ožujku, u vrijeme kada poljoprivrednici spaljuju otpad na otvorenom. Najčešće se dogode između 15h i 18h. Bez ugovora o sufinanciranju troškovi gašenja pojedinačnih požara bili bi višestruko veći od sume koju ovako Općine uplaćuju.
Bjelovar info medij
Milan Fučkor,zapovjednik viši vatrogasni časnik I klase

- Kad nema ugovora između neke općine i Javne vatrogasne postrojbe, tada ona izlazi na naredbu Županijske vatrogasne zajednice. Javna vatrogasna postrojba surađuje sa DVD-ima i nakon sanacije požara, DVD-i ostaju dežurati na terenu i odrađuju ono za što su oni osposobljeni – rekao je Željko Jambrek, zapovjednik Županijske vatrogasne zajednice.
Bjelovar info medij
Željko Jambrek, zapovjednik Županijske vatrogasne zajednice

Marijan Dautanac, načelnik Općine Veliki Grđevac rekao je da općina potpisuje ugovor iako je udaljena više od 15 minuta.
Bjelovar info medij
Marijan Dautanac, načelnik Općine Veliki Grđevac

- Ovo znači našu sigurnost. Mi nastojimo prevenirati požare i srećom ih nismo imali puno – rekao je Marijan Dautanac.

Ivan Kovačić, načelnik Općine Veliko trojstvo sa žaljenjem je konstatirao kako je njegova općina najviše koristila usluge Javne vatrogasne postrojbe.
Bjelovar info medij
Ivan Kovačić, načelnik Općine Veliko trojstvo


Zeleni dom Naruči super foto monografiju Bjelovarsko-bilogorske županije, tvrdi uvez, 360 stranica, 235x335, 700! fotografija...
 objavi | ispiši | pošalji

Dodajte komentar

Upišite riječ koju vidite u slici:





<< Prethodni članak:
>>Sljedeći članak:
Vezani članci
Ključne riječi kao poveznice
Živim život bez nasilja Zeleni dom Zdravko Ivković http://www.drugaizborna.com Učenički dom Ured za mirenje Turističko-ugostiteljska i prehrambena škola Bjelovar Saša Kovač Pčelarski sajam najveći do sada,Natječaji za poljoprivrednike Bjelovarsko-bilogorske županije u 2012, Prostorni plan uređenja Grada Čazme Proračun Bjelovara za 2011. Program Zajednice udruga u kulturi Grada Bjelovara predsjednik, Ivo Josipović, Dajla, Održana smotra postrojbe civilne zaštite Udruga slijepih imenovala tri počasna člana Promocija knjige “Konjički turizam” i Međunarodni kongres konjičkog turizma u Kukavici U Bjelovaru održan Sabor HDZ-a II. izborne jedinice Veliki stranački skup HSS-a u Općini Šandrovac Dan neovisnosti 8. listopada Bjelovarski sajam uključio se u organizaciju projekta “Božićni sajam - Advent u Bjelovaru” Ministarstvo turizma potpisalo 56 projekta iz Programa “Upoznaj Hrvatsku”,Daruvarske toplice dobile 300 tisuća kuna bespovratnih sredstava Natječaji za mlade Koco Kićenje bora s gradonačelnikom karavana biciklista Jadranka Kosor,bjelovarski sajam, bjelovar, Zlatko Salaj, predsjednica Vlade,kukuriku koalicija,Stjepan Pavlek,19. jesenski međunarodni bjelovarski sajam, Izložba Udruge slijepih Ivica Kostelić u Bjelovaru Ivanje u Tomašu HSLS, DARINKO KOSOR,LIBERALI, Dan bolesnika Dan antifašističke borbe u Podgariću Božićni gala koncert 2010. Berek auto na vodu Aktualni sat Županijske skupštine Bjelovarsko-bilogorske županije 50+ KLUB 16. Terezijana
Anketa
Dajete li podršku mljekarima da ustraju do kraja?


Informacije lokalne uprave
Bjelovar info medijBjelovar info medij

Bjelovar info medij

Aktualna politička scena

Iz rubrike aktualno

Crna kronika

Poginuo motociklist iz Rastovca

22.08.2011 | 15:35

Noćas oko 02,15 sati Mario Dabac (1973.) iz Rastovca upravljao je motociklom županijskom cestom br. 3081 iz pravca Laminca u pravcu Ivanske bez zaštitne kacige na glavi. Dolaskom do nenaseljenog dijela ceste između navedenih mjesta, sto metara prije…

Nesreća s poginulom osobom

07.08.2011 | 10:22

Dana 5.8.2011. oko 11,00 sati u Končanici u dvorištu obiteljske kuće smrtno je stradao Jindrih J. (1952.) na način da je prilikom pranja traktora za koji su bile priključene tanjurače traktor stavio u pogon dok se isti nalazio u brzini, da bi potom…



Arhiva članaka

2010

02.  03.  04.  05.  06.  07.  08.  09.  10. 
2009

12.
 



Bjelovarsko-bilogorska županija RRABBŽ Bjelovarski sajam Green Croatia Region Poljoprivredni i tradicijski proizvodi BBŽ Glas koncila Grad Bjelovar